Proč do Chorvatska

Když si před odchodem na obchodní jednání či na divadelní představení uvazujete uzel na kravatě, nebo když píšete propiskou, pomyslíte na Chorvatsko?
Odpověď bude asi znít: Ne, proč? Nicméně otázka není zbytečná. Vaše kravata je totiž „potomkem“ ozdoby, kterou si v 17. století začali uvazovat kolem krku chorvatští vojáci (Croata-kravata). A tuška, kterou píšete, je vynález inž. S.Penkaly, Chorvata, který roku 1906 první na světě zhotovil a dal si patentovat mechanickou tužku a plnící pero.
Ostatně: byli jste už někdy v Chorvatsku? Jestliže ano, jistě si ještě pamatujete tamní horké léto nebo kouzelný podzim, netknutou přírodu a neopakovatelná starobylá města , dovolenou kdy jste měli pláž jenom sami pro sebe, a krátce na to pokud jste o to stáli jste se mohli ocitnout v centru rušného života.
Pokud jste na naši otázku odpověděli záporně ještě jednou o tom zauvažujte. Chorvatsko Vás očekává a chce Vám umožnit, aby jste vzácné dny svého odpočinku strávili dynamicky, a rozmanitě novým a jiným způsobem.
Nejčastějším cílem turistů bývá pobřeží Jadranu, které Vás okouzlí svojí krásou, různorodostí a křišťálově čistou vodou. Každá část Chorvatska je jiná a něčím zajímavá.
Pokud se rozhodnete navštívit Dubrovník, Split, Opatiji, Trogir, Záhřeb nebo Hvar, poznáte kus historie tohoto národa a prožijete nezapomenutelné chvíle při procházkách starobylými uličkami.
Těm kteří dávají raději přednost krásné přírodě určitě učarují kaskádovitá Plitvická jezera a vodopády Krka. Pokud se chcete vydat raději na lodní výlet jistě Vás okouzlí Kornati – souostroví tvořené více než 140 ostrovy.
Navštívit a poznat všechny krásné a zajímavé místa této rozmanité země nelze během jednoho pobytu. I proto se lidé do této země vrací opětovně, aby poznávali další a další krásy přírody nebo trávili dny odpočinku na osamělých a nikým nerušených místech.
Pokud jste se rozhodli, že i Vy strávíte svoji dovolenou v této krásné zemi máte možnost na těchto stránkách zarezervovat svoje ubytování v apartmánech, vilách nebo třeba i na majácích, aby se Vaše dovolená stala ničím nerušeným zážitkem.
AdriaticHR.cz – nejkratší cesta na Jadran.