Blog

Dálniční známka ZDARMA

Rakouská 10 denní dálniční známka zdarma

Ke každé závazné rezervaci na minimálně 7 nocí provedené v období od 1.2.2017 do 28.2.2017 získáte od nás jako dárek 10 denní rakouskou dálniční známku zdarma. Vyberte si z široké nabídky pivátního ubytování po celém Chorvatsku. Neváhejte s rezervací, nejvýhodnější nadídky jsou nejrychleji vyprodány.

Chorvatsko

Moderní Chorvatsko se skládá ze Středního Chorvatska s Chorvatským Přímořím (Záhřeb a okolí až k řece Ilově na východě, Karlovacká oblast, Rijeka a okolí, oblast Liky až k řece Zrmanji) (přirozeným centrem je Záhřeb a na Chorvatském Přímoří pak Rijeka), Dalmácie bez Kotoru, ale s územím bývalé republiky Dubrovník), Slavonie na východě země (od řeky Ilovy na východ, ke Slavonii však historicky náleží také Sremský okruh v dnešní Srbské autonomní oblasti Vojvodině), přirozeným centrem je Osijek, z většiny bývalého markrabství Istrie, tj. Istrijského poloostrova na západě Chorvatska, centrem je město Pula. Dále pak k Chorvatsku patří ještě původně uherské oblasti Mezimuří a jižní části Baranje

Proč do Chorvatska

Když si před odchodem na obchodní jednání či na divadelní představení uvazujete uzel na kravatě, nebo když píšete propiskou, pomyslíte na Chorvatsko?
Odpověď bude asi znít: Ne, proč? Nicméně otázka není zbytečná. Vaše kravata je totiž „potomkem“ ozdoby, kterou si v 17. století začali uvazovat kolem krku chorvatští vojáci (Croata-kravata). A tuška, kterou píšete, je vynález inž. S.Penkaly, Chorvata, který roku 1906 první na světě zhotovil a dal si patentovat mechanickou tužku a plnící pero.
Ostatně: byli jste už někdy v Chorvatsku? Jestliže ano, jistě si ještě pamatujete tamní horké léto nebo kouzelný podzim, netknutou přírodu a neopakovatelná starobylá města , dovolenou kdy jste měli pláž jenom sami pro sebe, a krátce na to pokud jste o to stáli jste se mohli ocitnout v centru rušného života.
Pokud jste na naši otázku odpověděli záporně ještě jednou o tom zauvažujte. Chorvatsko Vás očekává a chce Vám umožnit, aby jste vzácné dny svého odpočinku strávili dynamicky, a rozmanitě novým a jiným způsobem.
Nejčastějším cílem turistů bývá pobřeží Jadranu, které Vás okouzlí svojí krásou, různorodostí a křišťálově čistou vodou. Každá část Chorvatska je jiná a něčím zajímavá.
Pokud se rozhodnete navštívit Dubrovník, Split, Opatiji, Trogir, Záhřeb nebo Hvar, poznáte kus historie tohoto národa a prožijete nezapomenutelné chvíle při procházkách starobylými uličkami.
Těm kteří dávají raději přednost krásné přírodě určitě učarují kaskádovitá Plitvická jezera a vodopády Krka. Pokud se chcete vydat raději na lodní výlet jistě Vás okouzlí Kornati – souostroví tvořené více než 140 ostrovy.
Navštívit a poznat všechny krásné a zajímavé místa této rozmanité země nelze během jednoho pobytu. I proto se lidé do této země vrací opětovně, aby poznávali další a další krásy přírody nebo trávili dny odpočinku na osamělých a nikým nerušených místech.
Pokud jste se rozhodli, že i Vy strávíte svoji dovolenou v této krásné zemi máte možnost na těchto stránkách zarezervovat svoje ubytování v apartmánech, vilách nebo třeba i na majácích, aby se Vaše dovolená stala ničím nerušeným zážitkem.
AdriaticHR.cz – nejkratší cesta na Jadran.